fbpx

Bizi Tanıyın

Daha Yaşanabilir Bir Dünya İçin Çalışıyoruz

Biz Kimiz, Neler Yapıyoruz

akcihan cam geri dönüşümAkcihan ailesi olarak 1999 yılından beri cam sektöründe faaliyet gösteren, yenilenen ve güçlenen bir geri dönüşüm firmasıyız. Sektöre cam mozaik üreterek başladık. İlk hidrolik pres ve çok gözlü kalıp ile günlük üretim standartlarının üzerinde ürün üretmeyi başardık. Sektöre getirdiğimiz yeniliklerle üretimlerimize daima en iyi örnek alarak devam ettik ve ediyoruz. Makina, elektrik ve elektronik alanlarında ki uzmanlıklarımızı işimizle harmanladık ve zoru başardık.

Ekip olarak araştırmayı, okumayı, düşünmeyi, soru sormayı ve hayallerimizin peşinden gitmeyi hayatımızın vazgeçilmezleri olarak görüyoruz.

Dünyayı yakından takip ederek tecrübelerimizin ışığında yeni imalatları siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Üretici firma olmanın verdiği güçle en iyi fiyat, kaliteli ve standart ürünleri sizlere sunmak için çalışıyoruz.

Hızla değişen ve gelişenen dünyada, değişmeyen değerlerimiz izinde emin adımlarla yürüyoruz. Daha iyisini üretmek, yeni ürünler geliştirmek ve sizlere sunmak için olağanüstü çaba sarf ediyoruz.

Biz, doğada asla çözünmeyen, çöp olarak değerlendirilemeyecek olan ve atık haline geldiğinde ciddi sıkıntılara yol açabilecek olan atık camları ayrıştırıp katma değerli ürünler haline getiriyoruz. Yapısı gereği camı işlemek zorda olsa bilgimiz ve birikimimiz ile ülkemize bu yönde hizmet etmeye devam ediyoruz.

Geri Dönüşüme Değer Ve Destek Veriyoruz

Akcihan olarak daha sağlıklı bir gelecek ve daha yaşanabilir bir dünya için her türlü geri dönüşüme önem veriyoruz. Geri dönüşümde ki çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Cam Atık Değildir

Geri dönüşüm tesislerinden aldığımız atık camları ayrıştırarak piyasa şartlarına ve kalite standartlarına uygun hale getirerek mamul ve yarı mamul vasfı kazandırıyoruz. Bu sayede firma olarak yıllık ortalama 2000 ton camı dünyaya geri kazandırıyoruz.

Tüm Ar-Ge Çalışmalarını Destekliyoruz

Akcihan olarak, gerek ar-ge firmaları gerekse üniversitelerimizin ilgili bölümlerinden gelen ve yeni ürün geliştirmek için firmamızdan istenilen her türlü numune ürün talebini önemsiyoruz. Firma olarak yenilikleri ve geliştirmeyi destekliyor ve bundan gurur duyuyoruz.

NEDEN GERİ KAZANIM?

Doğal kaynaklarımız korunur

Doğal kaynaklarımız, dünya nüfusunun artması ve tüketim alışkanlıklarının değişmesi nedeni ile her geçen gün azalmaktadır.

Doğal kaynaklarımız korunur

1 ton kâğıdın geri dönüşüme katılması sonucu 17 ağacın kesilmesi önlenmektedir. Plastik ambalaj atıklarının geri kazanılması sonucu ise petrolden tasarruf sağlanabilmektedir. Dönüşen her ton cam için, 100 litre petrol tasarrufu sağlanır.

Enerji tasarrufu sağlanır

Geri dönüşüm, malzeme üretiminde endüstriyel işlem sayısını azaltmak suretiyle enerji tasarrufu sağlar.

Enerji tasarrufu sağlanır

Geri dönüşüm ile camlar direkt olarak eritilerek yeni ürün haline dönüştürülür. Bu maddelerin üretimi için kullanılan maden cevherinin saflaştırma işlemlerine gerek olmadan üretim gerçekleştirilebilir. Bu aşamada %45 - %95 elektrik tasarrufu sağlanabilmektedir.

Ekonomiye katkı sağlanır

Hammaddenin azalması ve doğal kaynakların hızla tükenmesi sonucunda ekonomik problemler ortaya çıkabilmektedir.

Ekonomiye katkı sağlanır

Enerji ve Doğal Kaynakların tüketiminin azaltılması ülke ekonomisi için de büyük önem arz etmektedir. Ayrıca dışarıya bağımlı olduğumuz petrol gibi hammaddelerin tüketiminin azalması sonucu paramız yurt içinde kalmakta ve ekonomimiz daha iyiye gitmektedir.

Gelecek için yatırımdır

Gelecek nesillerin kaynak sıkıntısı çekmemesi için önem arz etmektedir.

Gelecek için yatırımdır

Biz bu Dünyanın doğal kaynaklarını ne kadar tasarruflu kullanırsak, bizden sonraki nesiller de o kadar az kaynak sıkıntısı çekecek ve gelecek kuşaklar da doğal kaynaklardan yararlanma olanağı bulacaktır.Bunun yanı sıra yeni tesislerin kurulmasını ve yeni iş imkânlarının oluşmasını sağlayacaktır.

Çözüm Ortaklarımız

Menü